קיימים חמישה דברים שעלינו להתיחס אליהם בכדי שנוכל ליצור הצלחה בפעולותינו, והם:

להכיר את מצבנו ויכולתנו הפיזית, כלכלית ואנרגטית ליזום ולפעול.
לדעת את המטרה שהצבנו ואת הדרך והשלבים להשיגה.
להבין את המכשולים והקשיים לאורך הדרך ומאין הם נובעים.
ליצור את המסגרת המנטאלית והאנרגטית להתמודדות עם קשיים, ומתוך המשאבים האנרגטיים – ליצור את המשאבים הפיזיים (כדי שנוכל לפעול בצלילות וסבלנות עד למטרה).
להתחייב לפעולה שבבסיסה אמונה (שאינה מותנית בדבר) בהצלחה.

כיצד עושים זאת ומה עומד בבסיס גישה זו? ובכן, האדם המודע, שאנו מפתחים באמצעות האימונים שלנו, אינו מגדיר את חייו רק בכך שהוא חי אותם. אנו חושבים גם במונחים של מערכות אנרגיה, והחיים, כפי שאנו מבקשים להבינם, מייצגים גשר בין סדר לכאוס. בחשיבה על מערכות אנרגיה – כאוס מוגדר כאנרגיה גולמית, אנרגיה לא מאולפת או כזו שאינה נשלטת. אנרגיה זו זמינה לכל מה, או מי, שיכול להכניעה ולעצבה בסדר כלשהו. כך, במובן זה, החיים הופכים למאגר של כאוס, ניזונים מכאוס ועם זאת חייבים להתקיים בתוך סדר. הסדר מתקיים באמצעות השגת שליטה, וזו מושגת באמצעות אימון במחשבתנו וברגשותנו. כלומר, על מנת להפיק את המיטב מאנרגיית החיים עלינו להתאמן וללמוד כיצד לעצבה וזה התהליך שיאפשר לנו לפעול בהצלחה.

בכל אדם קיימת צורה מיוחדת של אנרגיה. אנרגיה זו רדומה אצל מרביתנו, מתפתחת אצל אחרים וערה לחלוטין, זמינה לפעולה, אצל מעטים. לאנרגיה זו אין צורה מוגדרת ממש או ממדים פיזיים, אך יש לה יכולות אינסופיות. בשביל שתהיה זמינה עבורנו עלינו לפתח את המודעות שלנו – תהליך שאנו מבצעים באימון ותרגול מתמיד. מודעות יעילה מאפשרת לנו להשתמש באנרגיה זו, להפכה לאנרגיה יצירתית ולקבל שליטה טובה יותר בתהליך. כשזה קורה, האדם משיג דרגת מודעות גבוהה אף יותר, שמאפשרת את הרמה הרביעית שתארתי בהתחלה. כלומר, יצירת תובנות חדשות הנובעות מהתעוררות זו, פיתוח סבלנות בפעילות וצלילות בחשיבה – כל הדרך אל המטרה.

לבסוף, בכדי להגיע לשלב החמישי, עלינו להכיר את "המקום השקט" שלנו. מתוך המקום ה"בטוח" שבו אנו נמצאים מנטאלית, בבטחון וללא תלות בנסיבות – משם להתחבר אל האנרגיה הגולמית שמחוץ לו. התחברות מוצלחת מגיעה מ"הבנה" שמצבנו המנטאלי הוא הקובע את הצלחת החיבור והעוצמה שנכיל. לכן באימונינו אנחנו קודם כל נכנסים להלך הרוח הנכון ועובדים עם הראש, ההכוונה והתחושה. מתוך ה"לא כלום" (האנרגיה הגולמית) נולדת הפעולה. הפעולה עצמה מחולקת לתנועה דינאמית ולכוח פסיבי רגוע ושקט אך זורם ביציבות (היין והיאנג). מתוך שקט וסבלנות טרם הפעולה, נוכל לוסת נכון את הפעולות שלנו בזמן ובתאום הנדרש להגיע למטרה בדיוק וללא מאמץ ניכר.

ויסות זה דורש, עוד לפני האימון, את האמונה שניתן לווסת את עצמנו בדייקנות והצלחה. אמונה זו מגיעה מתוך ההבנה כי ממילא שינויי החיים הם עניין קבוע, והשינויים מאפשרים לנו להגיב ולהשתפר מפעם לפעם – אם רק נשים לב לנקודות המפתח מול עינינו ונעז ליישמן.

אימונים פוריים לכולם בדרך להתחזקות!

מאת ירון בנימיני
ראשון, 02 דצמבר 2012 00:07