למה החיים לא חייבים להיות קשים?

מי לא שמע מהסבא, סבתא, אבא, טלוויזיה, ספרים וכל ערוץ תקשורת מערבי (ופולני) אחר – כדי להתקדם בחיים צריך לעבוד קשה! בינינו, בעצם, כולנו רוצים להגשים את התשוקות שלנו בקלות רבה ככל הניתן, ולבזבז כמה שפחות אנרגיה בדרך וזהו לא דבר מגונה או בלתי אפשרי! בסך הכל הרבה פעמים החיים שלנו מלאים כל כך, גם בצרות שלא בשליטתנו, שאנחנו כבר עייפים. איננו מחפשים איפה עוד להתאמץ אלא דווקא את הכיף, החופש והדברים שנעשים ללא עשייה. השאלה האמיתי היא – איך יוצרים את זה בחיים שלנו?

זוהי שאלה טובה ולא מובנת מאליה. אסתכן בלהישמע רוחני וקיטשי אך האמת היא שהשנה החדשה הזו היא שנה של עידן חדש – עידן של אש ואוויר. עידן זה יביא איתו את היכולת לממש את המאוויים שלנו בצורה יותר קלה ולפעול בצורה יותר מדויקת. נוכל לדייק במחשבתנו, לתפוס מהר ובצורה ברורה את המצב ולדעת מה לעשות כדי להיטיב עם עצמנו.

אז איך משיגים את ההצלחה ה"קלה" הזו? ראשית, צריך להתאמן בלא לאבד את האמון בעצמנו. שנית, כשאנו מסתכלים על דרך אפשרית לממש את מטרתנו, הרבה פעמים אנו רואים יותר מדרך אחת. האלטרנטיבות נוטות לבלבל אותנו ולעכב את ההחלטה וההתקדמות שלנו. לכן, צריך לדעת לכנס את הדרכים לדרך אחת – זו שהכי מתאימה לך. שלישית, עלינו לבחון את הדברים ביחס לזמן.

איזו דרך תיקח מאיתנו הכי פחות אנרגיה וזמן. אם אתה רואה שרוב הדרכים מתכנסות בדרך אחת משותפת, המתאימה לך, אז תבחר בה! תתחיל לעשות, מתוך נינוחות ובלי להסתכל על הסוף. כאן טמון אחד הסודות – לא להסתכל על המטרה הסופית אלא במהלך הדרך למצוא את ההנאה, בביצוע.

למשל כשאתה עוסק בעבודתך, כדאי למצוא סיפוק בפעילותך. לא תמיד צריך לחפש מה יספק אותך אלא לחפש את הסיפוק שבעיסוקך. כשאתה עובד – הסתכל על זה כעל פעילות ממריצה וממלאת באנרגיה, ולא כפעילות מרוקנת ומתישה. זהו עניין של החלטה ופרספקטיבה.

לסיום, אספר לכם עוד דבר אחד. חלק מההצלחה בבחירת הדרך תלויה ביכולת שלך לראות את עצמך ממקום שמחוץ לעצמך: איפה אתה עומד, מה עובר עליך, מה מתרחש בתוכך, והאם זה משרת את מטרותיך. אמץ פרספקטיבה אודותיך, ולא מתוכך. התרומם מעט לשמיים כדי להתבונן אל הדרך שאתה עושה על הקרקע. נקודת מבט זו תשרת אותך ותעזור לך להבין מי אתה מבלי שהרגש והקשיים יעוורו אותך. כך תיקח את האחריות לפעול לטובתך מבלי לשנוא את עצמך, לכעוס על עצמך וכו'.. פשוט לקבל את כולך, כעצמך.
מאחל לכם שנה של השראה, הגשמה, ובעיקר של קלות יתרה. שנה טובה!

מאת ירון בנימיני
חמישי, 12 ספטמבר 2013 14:39